Arda Turan: Nefsime yenik düştüm

Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu’nun dinlenmesinin ardından Arda Turan konuşmaya başladı.

Emre Belözoğlu’nun ifadesinin ardından Arda Turan’ın ifadesi alındı. İfadesine, “Hem kendi adıma hem de arkamdaki Seçil adına üzgünüm” diyerek başlayan Turan, “Kendisi bankanın yetkilileri ile birlikte tesise gelirdi. Tesise girip çıkan güven veren, hayatının baharında bir hanımefendiydi” dedi. Hem sinirli hem de üzgün olduğunu söyleyen Arda Turan, “Hayatım boyunca hiç faiz almamış biriyim. O da bana mevduat yerine fona koyalım bu faiz değil diyerek beni ikna etti. Nefsime yenik düştüm. Bana yüksek getirisi var demedi. 10 milyon dolar getirirsem fondan faydalanabileceğimi söyledi. Ama o dönem veremedim” dedi.

“33 MİLYONLUK KREDİYİ TEK TELEFONLA ÇEKTİRDİ”

Seçil Erzan’a toplamda 13 milyon 800 bin dolar para verdiğini 6 milyon 400 bin dolar aldığını söyleyen Turan, “7 milyon 500 bin dolar kaybettim. İleriki dönemde bana depremle ilgili sıkıntı olduğunu söyleyince kendisini baskı altına almadım. Ben ilk parayı verdiğimde bana imzalı kağıt verdi. Şubesine gittiğimde ekranını gösterdi. 33 milyonluk krediyi kendi bankasından bir telefonla çektirdi. Kimi zaman evimi sattım, kimi zaman arkadaşlarımdan borç aldım. Bir şekilde parça halinde toplamda 12-13 parça halinde Seçil Erzan’a düzenli olarak para yatırdım” dedi.

“BEN TÜRK EVLADIYIM, ÖRFÜME ADETİME BAĞLIYIM”

Parasını almak için Seçil Erzan’ı aradığında annesinin hasta olduğunu söylediğini anlatan Arda Turan, “Ben Türk evladıyım. Örf ve adetlerine bağlıyım. Para istemek için aradığımda annem hasta dediğinde tamam geçmiş olsun deyip kapattım” dedi. Tamamen bankaya güvenerek parayı verdiğini anlatan Turan, “Ben Seçil’e değil, bankanın şube müdürüne güvendim. Ben 7 milyon kaybetmeme rağmen kendisini tehdit etmedim. Hakaret etmedim” dedi.

“CUMHURBAŞKANINI DA ULAŞABİLİYORUZ AMA ARIYOR MUYUZ?”

Seçil Erzan ile aralarında geçen mesajlaşmalarda fona para sokmaya çalışması sorulan Arda Turan, “Seçil bana, arada para sokalım ki sistem çalışsın yüklü çıkaralım dedi” dedi. Arda Turan, “Fonda adı geçen Hakan Ateş ve Mehmet Aydoğdu’yu aradınız mı?” diye sorulması üzerine, “Hayır” dedi. “Neden aramadınız ulaşabilirdiniz?” diye sorulması üzerine Arda Turan, “Cumhurbaşkanına da ulaşabiliyoruz ama arıyor muyuz?” dedi.

“BEN BİRAZ SAFIM”

Parasını kaybettiğini çok geç anladığını söyleyen Turan, “Ben bu konularda biraz safım. Saf olmasam bu kadar parayı verir miyim?” dedi. Arda Turan’ın bu ifadesi salonda gülüşmelere neden oldu. Şikayetçi olup olmadığı sorulan Arda Turan, “Maalesef şikayetçiyim” dedi. Sanık hakkında hükmün açıklanması kararını rızası olup olmadığı sorulan Arda Turan, “Ben paramı aldıktan sonra hiç yatmasın umurumda değil. Paramı alırsam yatmasın” dedi. Arda Turan avukatının uyarısı üzerine, “Bu soruya daha sonra yazılı şekilde cevap vereceğim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x